O Nauczaniu

Astronomia jest nauką piękną i choć obiekty badane znajdują się niezwykle daleko, to sama nauka jest bardzo bliska, bo niebo dostępne jest dla każdego. Również wiele zaawansowanych instrumentów obserwacyjnych udostępnia zbierane dane każdemu zainteresowanemu. W przeciwieństwie do np. fizyki czy chemii, gdzie bez laboratorium i skomplikowanej aparatury trudno jest pracować nad odkryciami, astronomia wymaga jedynie chęci.

Niemniej jednak, by rozpocząć przygodę z astronomią potrzebne jest pewne wprowadzenie i przygotowanie przez nauczyciela. Oczywiście, jak wiadomo, nic tak nie przemawia do uczniów jak bezpośredni kontakt z wykładanym tematem. Tutaj z pomocą przychodzą pokazy i prezentacje doświadczeń. W przypadku astronomii, cyfrowe planetarium jest niezastąpionym urządzeniem.

Nie tylko w atrakcyjny sposób można tu wyświetlić na niebie dowolne zjawisko, ale łatwość obsługi umożliwia pełną interaktywność. Uczniowie nie muszą być już tylko biernymi słuchaczami. Mogą brać bezpośredni udział w pokazie prowadzonym na żywo przez wykwalifikowaną osobę. Prowadzenie pokazu na zasadzie: pytanie-odpowiedź daje dużo większe poczucie uczestniczenia w pokazie a zarazem umożliwia uczniom poprowadzenia pokazu w kierunku tematyki, która najbardziej ich interesuje.

Na 7-metrowej specjalnie przygotowanej kopule wyświetlane są za pomocą cyfrowych projektorów trójwymiarowe obrazu Kosmosu. W odróżnieniu od klasycznych planetariów tutaj możemy nie tylko oglądać aktualne położenie gwiazd, ale także podróżować po galaktykach czy też odwiedzać każdą z osobna planetę układu słonecznego. W naszym repertuarze znajdują się również specjalnie przygotowane dla Państwa filmy, które nie tylko w profesjonalny sposób opowiadają nam o otaczającym nas wszechświecie, lecz także zapewniają niezapomniane wrażenia audiowizualne.

Zapraszamy Państwa przez cały rok, mieścimy się w samym sercu promenady na najwyższym piętrze Gabinetu Figur Woskowych w sąsiedztwie Kina Eva.